Project Description

Daugiabučių namų butų savininkų bendrijos (DNSB) „Lyra“ pirmininkė Birutė Miliauskienė bendrijos pirmininke dirba jau 20 metų. Ji buvo pirmoji ir iki šios dienos vienintelė, kuria Mogiliovo g. 14 namo gyventojai pasitiki ir patiki vesti bei prižiūrėti namo ūkį. „Kai įsteigėme DNSB „Lyra“, buvome vieni iš nedaugelio mieste, tais laikais bendrijų kūrimo era tik prasidėjo,- prisimena B.Miliauskienė.- Kalbėjome su namo gyventojais, tarėmės ir nuo pat pradžių skyrėme tinkamą dėmesį kaupiamųjų lėšų fondui. Valstybės nustatytas minimalus kaupiamojo fondo įkainis – 0,05 ct už 1 kvadratinį metrą. Gyventojai priėmė sprendimą kaupti po 10 centų.

„Mes visuomet ramūs ir pasirengę bet kokiems netikėtumams.-sako Birutė,- Tiksliau, negandos mūsų neužpuola nepasiruošusių, mes visuomet turime sutaupę pinigų. Name pakeisti laiptinių koridorių langai, o gyventojams mokėti papildomai nereikėjo. Ir lauko durys su telefonspynėm abiejose laiptinėse pakeistos už sukauptas gyventojų lėšas. Remontavom ir šiluminį mazgą, ir vamzdyną keitėm,galiausiai atėjo laikas pagalvoti apie liftų ateitį.“

Bendrijos pirmininkė su namo liftus prižiūrinčios bendrovės „Baltic Lift Service“ vadovu Jeronimu Mockevičium bendradarbiauja daug metų, jam bendrija yra patikėjusi prižiūrėti namo liftus visą pastarąjį dešimtmetį.  „Su gyventojais tarėmės, su J. Mockevičium taip pat diskutavome, skaičiavome. Per kelis dešimtmečius mūsų liftų prekinė išvaizda tikrai buvo nekokia. Nusilaupę, bildantys, žodžiu- negražūs,“- prisimena „Lyros“ pirmininkė.- Iškilo dilema- pirkti ir statyti naują liftą ar atnaujinti senojo interjerą. J.Mockevičius pateikė skaičiavimus, atlikome sulyginamąją analizę ir po iš principo neilgų diskusijų apsisprendėme modernizuoti liftų vidaus interjerą ir didesnį dėmesį skirti techninei priežiūrai. Vienintelis trūkumas, kurį jautėme liftų modernizavimo procese – dvi savaites lipome laiptais pėsčiomis. Buvo ir pagyvenusių, ir ligotų žmonių, ir jaunų šeimų su mažais vaikais, kurios į viršutinius aukštus brazdindavosi su visa manta ir vežimėliais. Nieko, paburbėjo ir atkentėjo…“ Liftų vidų gyventojai atsinaujino už sutaupytus kaupiamojo fondo pinigus. Nuo to laiko praėjo 5 metai. Gyventojai patenkinti, nors liūdna konstatuoti, kad ne visi saugo ir prižiūri bendrą turtą. Jau matomi neatsargaus ir neatsakingo požiūrio bei elgesio rezultatai. Vieni kaimynai darė remontą, liftu vežė statybines atliekas. Įbrėžtos sienos- pasekmė.  Bet čia- kita tema.

Kas yra lifto vidaus atnaujinimas?

  • Apšvietimas atnaujinamas atsižvelgiant į šiuolaikinius reikalavimus, keliamus liftų kabinų apšvietimui;

  • Atliekamas vizualinis lifto kabinos atnaujinimas (sienų danga, grindys, lubos, porankiai, įsakymo bei iškvietimo mygtukų pakeitimas);

  • Apskardinama arba vidaus sienų danga pakeičiama kitomis šiuolaikiškomis medžiagomis, atspariomis ugniai bei drėgmei;

  • Liftų kabinose montuojami veidrodžiai. Mes atsižvelgiame į žmones, jaučiančius uždarų patalpų baimę. Siūlydami kabinose įmontuoti veidrodžius siekiame apsaugoti jautrius keleivius nuo panikos, nes veidrodžiai vizualiai padidina kabinos erdvę.

Kviečiame tiek savus klientus, tiek naujus klientus kartu kurti savo lifto interjerą

Susisiekite

Nors atnaujintas liftas pats savaime neatjaunėjo, jam vis dar 31-eri metai, tačiau anot p. Birutės, dėka liftus prižiūrinčios bendrovės ir jos rūpestingo direktoriaus, blogiems įvykiams, ty. netikėtiems gedimams, stengiamasi užbėgti už akių. Dabar liftas kyla aukštyn ir leidžiasi taip tyliai, kad net sunku patikėti, jog tai ne naujas, kelių savaičių įrenginys, bet trijų dešimčių metų senumo.

B.Miliauskienė sako, kad bendrijai pasisekė turėti patikimą partnerį, kuris ir techninę priežiūrą atlieka, ir pataria, kaip padaryti, kad ir liftui būtų geriau ir bendrija finansiškai nenukentėtų. Bet pirmininkė supranta, kad laiku keičiamų detalių ir mechanizmų dėka lifto eksploatacijos laikotarpį galima pratęsti dar 10-15 metų. Tuo ir vadovaujasi žmonės, skaičiuoja, domisi. „Jei nebus išeities ir senuosius liftus neišvengiamai teks pakeisti į naujus, tikiu, kad ir tuomet išeitį surasime. Tarsimės, tirsime rinką, konsultuosimės su specalistais, ieškosime kainą ir kokybę atitinkančių įrenginių. O šiai dienai lifto interjero atnaujinimas yra tikrai puiki išeitis iš padėties“,- įsitikinusi B.Miliauskienė.

Lifto interjero atnaujinimas yra ne tik estetiškas, bet ir saugus. Pasak J.Mockevičiaus, visos medžiagos yra saugios, nedegios. Tinkamai eksploatuojant, atnaujintą interjerą galima išlaikyti daugiau negu 10 metų.

Kodėl verta rinktis ne tik lifto vidaus (interjero), bet ir mechaninės bei elektrinės dalies atnaujinimą?

  • Keičiamos tik svarbios lifto darbui mechaninės-elektrinės dalys,
  • Nekeičiamas visas liftas,

  • Ženkliai sumažinama finansinė našta,

  • Atstatoma lifto techninė būklė ir jo funkcionalumas, įrenginys tinkamas tolesniam eksploatavimui.

  • Sumažinamos vidutinės liftų eksploatavimo elektros sąnaudos.

  • Padidinamas lifto važiavimo komfortas.

  • Sumažinamas liftų variklių skyriaus keliamas triukšmas, kas ypač aktualu gyventojams, gyvenantiems viršutiniuose namo aukštuose.

  • Sutvarkoma ir pagal namo gyventojų pageidavimą įrengiama liftų vidaus bei išorės apdaila, kuri bus ir individuali, ir išskirtinė.

  • Įdiegiama moderni elektroninė lifto valdymo sistema, kuri yra ne tik patikimesnė, bet ir nurodanti tikslią lifto gedimo priežastį atvykusiems meistrams.

Esant Jūsų pageidavimui, individualiai pateikiame komercinius pasiūlymus kiekvieno nurodyto lifto būtiniausio segmento keitimui po detalesnės lifto apžiūros

Susisiekite

UAB „Baltic Lift Service“ direktorius Jeronimas Mockevičius:

„Galiu pasidžiaugti, kad DNSB „Lyra“ pirmininkė Birutė Miliauskienė yra tikras pavyzdys daugeliui bendrijų: rūpinasi, saugo ir prižiūri bendrijos turtą ir nedelsdama reaguoja bei stropiai vykdo profesionalų rekomendacijas“.